Arena Open 2

Какво да гледаме по телевизията по празниците

Най-интересното от филмите и концертите на малкия екран на 3, 4 и 5 март

Ал Пачинов в „Кръстникът 2“ - в събота от 22 ч. по БНТ

Четено: 2534 пъти E-mail

Пролетта настъпва и мнозина ще предпочетат в слънчевите дни по празниците да се разходят сред природата. А за онези, които са решили да прекарат дългия уикенд пред телевизора, събрахме най-интересното от филмовата и концертната програма за 3, 4 и 5 март. Включили сме и преките предавания от тържествата на националния празник.

3 март, петък

БНТ

10:55 – Военен ритуал за издигане на националния трибагреник, пряко предаване от паметника на Незнайния воин в София

12:40 – „Възрожденски разкази“, спектакъл на ансамбъл „Чинари“

14:30 – „Лачените обувки на незнайния воин“, игрален филм (България, 1979), режисьор Рангел Вълчанов, в ролите: Борислав Цанков, Иван Стоичков, Славка Анкова и др.

15:55 – Празничен концерт на Гвардейския духов оркестър

17:10 – „Известният непознат Иван Стоянович (Аджелето)“, документален филм (България, 2015), режисьор Светослав Овчаров

18:25 – Тържествена заря-проверка за Националния празник на Република България, пряко предаване от площад „Народно събрание“ в София

21:00 – „Потъването на Созопол“, игрален филм (България, 2014), режисьор Костадин Бонев, в ролите: Деян Донков, Снежина Петрова, Светлана Янчева и др.

Снежина Петрова и Деян Донков в „Потъването на Созопол“

22:45 – „БГ рок симфони“, концерт на Симфоничния оркестър на БНР, Орлин Горанов, групите „Щурците“, „Сигнал“, „Фактор“, „Контрол“ и др.

Би Ти Ви

12:30 – „Звезди пеят за България” – концерт в зала „Арена Армеец” с участието на „Сигнал“, D2, Веселин Маринов, Тони Димитрова, Поли Генова, Нели Рангелова, Панайот Панайотов, Мариана Попова, Невена Цонева и др.

15:00 – „Чужденецът” – комедия, романтичен (България, 2012), режисьор – Ники Илиев, в ролите: Георги Кадурин, Любомир Ковачев, Саня Борисова, Ники Илиев, Катрин Готие, Елен Колева, Валентин Гошев, Асен Блатечки, Кристоф Ламбер и др.

„Чужденецът“, филм на Ники Илиев

17:00 – „Двойникът”– комедия (България, 1979), сценарист – Братя Мормареви, режисьор – Николай Волев, в ролите: Тодор Колев, Надя Тодорова, Павел Поппандов, Анета Сотирова, Йорданка Кузманова, Радосвета Василева, Георги Русев и др.

Тодор Колев в „Двойникът“

22:30 – „Темната кория” – комедия, драма (България, 1977), сценарист – Никола Статков, режисьор – Орфей Цоков, в ролите: Добромир Манев, Михаил Михайлов, Григор Вачков, Петър Слабаков, Лора Керанова, Георги Парцалев, Стоянка Мутафова, Коста Карагеоргиев, Константин Коцев и др.

Нова тв

12:30 – „Хотел Трансилвания” (премиера), анимационен филм

„Хотел Трансилвания“

14:30 – „Събудих се на 30”, романтична комедия, в ролите: Дженифър Гарнър, Марк Руфало, Джуди Гриър, Анди Съркис, Кати Бейкър и др.

4 март, събота

БНТ

15:55 – „Язовецът“ (110 г. от рождението на Емилиян Станев), тв филм (България, 1981), режисьор Павел Павлов, в ролите: Невена Коканова, Антон Горчев, Леда Тасева и др.

22:00 – „Кръстникът 3“, игрален филм (САЩ, 1990), режисьор Франсис Форд Копола, в ролите: Ал Пачино, Даян Кийтън, Талия Шайър, Анди Гарсия и др. (16)

Би Ти Ви

13:00 – „Мечтател” – драма (САЩ, 2005), режисьор – Джон Гатинс, в ролите: Кърт Ръсел, Дакота Фанинг, Крис Кристофърсън, Елизабет Шу, Дейвид Морс, Фреди Родригес,Луис Гузмън и др.

Дакота Фанинг в „Мечтател“

20:00 –„Пърси Джаксън и боговете на Олимп: Морето на чудовищата” – фентъзи, приключенски, семеен филм (САЩ, 2013), режисьор – Тор Фройдентал, в ролите: Логан Лърман, Александра Дадарио, Дъглас Смит, Левин Рамбин, Брандън Т. Джаксън, Джейк Ейбъл, Антъни Хед, Стенли Тучи, Нейтън Филиън и др.

„Пърси Джаксън и боговете на Олимп: Морето на чудовищата“

22:30 –„Хищници” – екшън, трилър, ужаси, фантастика (САЩ, 2010), режисьор – Нимрод Антал, в ролите: Ейдриън Броуди, Топър Грейс, Алис Брага, Уолтън Гогинс, Олег Тактаров, Лорънс Фишбърн, Дани Трехо, Луис Озава Чангчиен, Махершала Али, Кари Джоунс, Брайън Стийл, Дерек Миърс и др.

00:00 – „Червеният скорпион” – екшън, приключенски филм (САЩ, 1988), режисьор – Йозеф Зито, в ролите: Долф Лундгрен, М. Емет Уолш, Ал Уайт и др.

Нова тв

12:50 – „Легенда за езерото” – приключенски филм, в ролите: Емили Уотсън, Дейвид Мориси, Крейг Хол , Браян Кокс и др.

15:10 – „Стари кучета” – комедия, в ролите: Джон Траволта, Робин Уилямс, Кели Престън, Мат Дилън и др.

20:00 – „Игрите на глада: Сойка–присмехулка – част 2” (премиера) – приключенски филм, в ролите: Дженифър Лорънс, Джош Хъчърсън, Лиъм Хемсуърт, Джулиан Мур, Елизабет Банкс, Уди Харелсън, Стенли Тучи, Филип Сиймур Хофман и др.

Дженифър Лорънс в „Игрите на глада 2“

5 март, неделя

БНТ

14:30 – Концерт на Д2 със специалното участие на Любо Киров

15:30 – „Хани и Нани“, детски игрален филм (Германия, 2013), режисьор Дагмар Зойме, в ролите: Яна и София Мюнстер, Катарина Талбах и др.

21:00 – „Големият влаков обир. Разказът на обирджията“, игрален филм (Великобритания, 2013), режисьор Джулиан Джарълд, в ролите: Люк Евънс, Робърт Гленистър, Пол Андарсън, Мартин Компстън и др.

„Големият влаков обир. Разказът на обирджията“

Би Ти Ви

12:30 – Церемония по връчването на наградите „Оскар” (2017)

22:30 – „Убивай ги нежно”– криминален филм, трилър (САЩ, 2012), режисьор – Андрю Доминик, в ролите: Брад Пит, Ричард Дженкинс, Бен Менделсон, Макс Касела, Джеймс Гандолфини и др.

Брад Пит и Ричард Дженкинс в „Убивай ги нежно“

Нова тв

12:30 – „Рожденият ден на добрата вещица”, семеен филм, в ролите: Катрин Бел, Крис Потър, Хана Ендикот–Дъглас, Сара Пауър, Матю Найт, Питър Макнийл, Катерин Дишър и др.

14:15 – „Сватбени войни”, комедия, в ролите: Ерик Дейн, Бони Съмървил, Джон Стамос, Джеймс Бролин и др.

20:00 – „Терминатор 3: Бунтът на машините”, екшън-трилър, в ролите: Арнолд Шварценегер, Ник Стал, Клеър Дейнс, Дейвид Андрюс, Каролин Хенеси и др.

22:15  –„Дежавю”, екшън-трилър, в ролите: на Дензъл Уошингтън, Вал Килмър, Джим Кавийзъл, Пола Патън и др.

Дензъл Уошингтън в „Дежавю“

4 Royals