Българското кисело мляко наистина правело чудеса. Родни кинаджии откриха, че продължителната употреба на бациликус булгарикус води не само до дълголетие, в епизод 3 на „Под прикритие 4“ стана ясно, че този бацил притежава свойствата на радиоактивна руда от Криптон – родната планета на Супермен. Ето доказателството: мафиотът Джаро успя да преобърне полицейска патрулка с една-единствена кофичка кисело мляко. Това е възможно обаче, само ако млякото е истинско, с фалшивите не става. Една кофичка затри МВР.
Джаро успя да избяга от взрива за … 5 секунди! Докато тичаше, в ръцете му снимка нямаше, след това тя неочаквано се оказа в ръцете му – фантастика!
Голямото прецакване на „Под прикритие“ продължава. След първите две серии, липсата на логика в сценария достигна комични висоти. Екипът прави всичко възможно, за да прогони десетките хиляди почитатели на сериала. Михаил Билалов – безспорно една от най-интересните и ефектни фигури на екрана и в театъра у нас, бе като че ли най-ощетен в първите две серии на сезона – персонажът му е поставен в нереални ситуации, сниман е лошо… В трета серия обаче сценаристите правят героя му смешен. Най-култовият злодей, създаван в родното кино в най-новата му история, стана за присмех, ореолът му е смачкан.
Сцената с бягството на Джаро (Михаил Билалов) от полицейската блокада е сред най-абсурдните в родното кино, тя е криминална фантастика като от Боливуд. Най-страховитият подземен бос, заради когото целият ГДБОП се изнася от София в Свети Влас, отива на среща с дъщеря си без нито един бодигард, дори без шофьор! Същият Джаро – представен в първите серии като суперинтелигентен престъпник, безгрижно избира за срещата капанче край морето на тясна уличка с твърде малко изходи за бягство. Оглежда се небрежно, преди да влезе. Полицията затваря двата края на улицата, но Джаро като същински Супермен, Батман, Железният човек и Капитан Америка в едно пробива блокадата, мятайки се зад волана на такси фолксваген поло. Погва го полицейска хайка с аудита, мазди и прочее доста по-мощни автомобили, но полото е като болид от Формула 1. Нямаше никакво напрежение, защото беше адски смешно.
Като всеки актьор, и Билалов приема емоцинално и твърде лично провалите в „Под прикритие“, уж най-добрият български сериал. Два дни след излъчването на трета серия, в 3 ч. посред нощ, актьорът изля яда си във фейсбук:
„Уважаеми сценаристи, има едно страшно чудовище, което сее огън и жупел сред вашего брата и вещае мор сред редиците ви: нарича се ЛОГИКА – нормална, човешка, проста, но много чепата, повярвайте ми! Талант и особени качества са нужни за опитомяването й. Нарича се сценарно изкуство. Горко ви! Горко и на нас – актьорите! Не забравяйте, че ние ядем лайната на свежата ви сценарна мисъл! Моля, придайте й поне логичност, да го е…а“.
Билалов е първият актьор, който разкритикува публично издънките на филмите, в които участва. Разочарован от екипа, заснел друга скъпа продукция на БНТ – „Четвърта власт“, той заяви в интервю: „Със свестен диалог и „Четвърта власт“ ставаше, но той не стана свестен. Това си е работа на диалогистите, те си знаят. Както и режисьорите. Филмът имаше изключително добра сценарна база и работа вече на режисьорите, сценаристите и диалогистите е да го направят добре. Те не го направиха добре.“
Твърди се, че след тези думи програмният директор на БНТ – Севда Шишманова, която се меси активно в работата на продуцентите на „Четвърта власт“ и на „Под прикритие“, е решила да отмъсти на Билалов като ореже сцените с него, въпреки че е възлов персонаж. Трета серия от четвърти сезон на „Под прикритие“ обаче бе посветена основно на Джаро. Реализацията й, уви, беше на студентско ниво. Но за това Шишманова надали има вина.
Вижте някои от коментарите за новия сезон на „Под прикритие“ в интернет:
Жалко за прекрасната игра на актьорите (като се изключи И. Захариев, за когото няма 2 мнения). Тъкмо се зарадвах,че най-накрая Билалов го включиха в сюжет, в който да покаже истинските си умения на актьор, и сценаристите се омазаха до гуша. По-тъпи сцени не можаха ли да измислят? Полакомиха се за пари след успеха на предните 3 брилянтни сезона и се наакаха. Аз бях дотук, гледах насила първите три епизода с надеждата да си върна тръпката от сезон 1, 2 и 3, но няма шанс.
За 5 секунди можеш да избягаш, но снимката остана във взривената каравана, а после му беше в джоба. Малка грешчица.
Таймерът беше на 5 секунди, той видя снимката и избяга на достатъчно растояние – ей тва само Джаро го може.
В това малко село как го изпуснаха Джаро…, е…ати порното.
Преследването на Джаро беше ужасно, как може такова нещо – „Спри, че ще стрелям“… Идеята да му гръмне гумите…
Aко не бяха объркали воланите, сигурно нямаше да ми е толкова интересно.
Бягството на Джаро беше смешка и серията беше до 21.35 ч. (50 мин. с рекламите).
Много слаба серия. Сюжетните линии са отвратителни. Защo не върнахте тоя сезон с ретроспекция. Да покажете как са се запознали героите. Щяхте да върнете и Косъма така. Защо не ни показахте как започва всичко от началото на прехода – Жоро Илиев и другите мутри. Как Джаро е станал Джаро? Как Ния се е влюбила в Иво? По-добре развита връзката Джаро-Ния до момента, в който бяга? Защо си мислите, че хората искат да гледат как се гоните с коли в Св. Влас като в евтина американска продукция?
Попов се засили с левия крак и го люсна с дЕсната ръка.
С приятели специално се събирахме ВСЯКА НЕДЕЛЯ, но не да гледаме г-н Кеворкян, а да гледаме „Под Прикритие“. Беше изключително забавно, приятно и увлекателно, докато не дойде сезон 4. Малко време мина от старта, но се МОЛИМ вече Мартин да умре от трън (или кариес) в жестоки мъки, г-н Куката да си направи негов сериал, в който да се движи постоянно на забавен кадър, да вдига/сваля очилата си и да разказва (вече НЕинтересните) му истории. Историята с турците беше изключително непонятна за хората (както и тази с дъщерята на Джаро и един куп други неща)…
Май някой е спал при монтажа, а? А воланът на жълтото поло на Джаро колко пъти беше различно, а? Кой идиот измисли репликата на Мартин: „Всички на земятааа“? За самата стрелба сред хора не ми се говори. Поне ползвайте консултант, който знае как се правят някои пинизи. И това са само 2-3 минути от серията. Куката го давате една минута как си слага и сваля очилата. Страааашна сцена. Режисьорът е чук. Тъп като чук. А аз с гледането бях до тук.
Все едно Том и Джери гледам, хора, с тоя дечко, дето са ми го сложили за главен герой! OMG!
Играта на повечето (без Джаро, Иво, Попов) актьори е слаба…. Театрална и попревзета….
Явор Бахаров на турски или на клингонски говори?
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение