Софийска филхармония МЕГАБОРД

В „Площад Славейков“ пишат хора, а не изкуствен интелект.

Доналд Тръмп получи забрана да използва музиката на Шинейд О`Конър

Приживе тя го е наричала „библейския дявол“, изтъкват управляващите наследството ù

Най-известната песен на Шинейд О`Конър „Nothing Compares 2 U“ е озвучавала политически събития на Доналд Тръмп. Снимка: ЕПА/БГНЕС - Доналд Тръмп получи забрана да използва музиката на Шинейд О`Конър

Най-известната песен на Шинейд О`Конър „Nothing Compares 2 U“ е озвучавала политически събития на Доналд Тръмп. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Доналд Тръмп трябва да престане да използва песните на Шинeйд О`Конър в предизборните си събития по настояване на управляващите наследството ù, съобщава Би Би Си.

През февруари по време на политическа изява на Тръмп в щата Мериленд е звучала най-известната песен на ирландската певица „Nothing Compares 2 U“ (Нищо не може да се сравни с теб).

Няма да е преувеличение, ако кажем, че Шинейд би била обидена и оскърбена, че нейното творчество се изкривява по този начин от човека, когото тяма самата наричаше „библейския дявол“, цитират от Би Би Си представители на семейството ù.

Към настояването се присъедини и звукозаписващата компания „Chrysalis Records“, където са осъществени повечето от записите на певицата.

„Известно е, че през целия си живот Шинейд О`Конър следваше строги морални принципи – честност, доброта, справедливост и уважение към ближния. Като пазители на наследството ù настояваме Доналд Тръмп и екипът му незабавно да спрат използването на нейната музика“, се казва в изявлението.

Това не е първата подобна забрана за Тръмп. По-рано Риана, „Ролинг Стоунс“ и наследниците на Лучано Павароти забраниха на бившия американски президент да използва тяхна музика на политическите си събития.

За да бъдем още по-добри...

За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg