Зала България / 17 септември – 6 октомври 1

Този текст е публикуван преди повече от 2 години

Джаз вечер на открито със солистите на Биг бенда на БНР

Концерт в Борисовата градина с музика на Гершуин, Дюк Елингтън и още обичани джаз стандарти и поп класики

Биг бендът на БНР. Снимка: Ани Петрова - Джаз вечер на открито със солистите на Биг бенда на БНР

Биг бендът на БНР. Снимка: Ани Петрова

Борисовата градина се очертава като една от най-привлекателните музикални сцени през лятото. На 25 юни „Арена София“ – Колодрум Сердика, паркът ще бъде огласен от солистите на Биг бенда на БНР. Входът е свободен.

Програмата е обявена като „музика за всеки“ – с пиеси от Гершуин и Дюк Елингтън, филмова музика и танцови хитове, джаз стандарти и поп класики. Диригентът Антони Дончев (пиано), Венцислав Благоев (тромпет), Борис Петров (саксофон), Петър Момчев (саксофон), Владислав Мичев (тромбон), Атанас Миладинов (пиано), Огнян Весков (китара), Стефан Кожухаров (барабани) и Димитър Шанов (бас) ще изпълнят „Somebody loves me“, „Fly me to the moon“, „Over the Rainbow“ и редица познати теми от джаза. Специален гост на концерта е певицата Петя Станчева.

Концертът започва с диджей сет на DJ VaGro в 19 ч.

Ако не минава и ден, без да ни отворите...

Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg