Животът на Джейн Остин отново ще бъде претворен на екран – в предстоящия филм „Джейн от морето“, базиран на романа на Каролин Мъри. Романтичната комедия ще проследи важните връзки в живота на писателката и как те са повлияли за създаването на най-известните ѝ творби.
Филмът ще е комбинация от сцени от живота на Джейн Остин и епизоди от нейните книги, пише сайтът „Тракинг Борд“. Сценарият ще е дело на самата Каролин Мъри, а все още не се съобщава кой ще е режисьорът и кой ще играе главната роля.
Творчеството на Остин вече доведе до няколко кинохита, сред които „Гордост и предразсъдъци“ на Джо Райт, донесъл и номинация за Оскар на актрисата Кира Найтли. Следващата година пък предстои премиерата на смесицата на класическия романс с ужасите – в „Гордост и предразсъдъци и зомбита“, с участието на Сам Райли и Лина Хийди.
Уил Стилман също готви завръщане към голямото кино с адаптация по разказа на Джейн Остин „Любов и приятелство“, където ще играе Кейт Бекинсейл.
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение