Няколко въпроса измъчват феновете на „Игра на тронове“ вече доста време, а от HBO пазят загадъчно мълчание. Но отвреме навреме пускат по някоя снимка, казват 2-3 думи, които после отказват да потвърдят официално, а и покрай снимачните площадки се забелязват интересно оживление, а понякога и присъствието на актьори, уж приключили работата си в сериала. Така че, ето какво знаем дотук.
Кога започва шестият сезон?
Все още няма официално потвърждение, но пък разполагаме с вероятната дата за излъчването на епизод 1 от сезон 6 и тя е първият понеделник на месец април 2016 г. Така че, ако за вас е важно, не поемайте ангажименти за 4 април вечерта.
Джордж Мартин вече призна в блога си, че не е успял да завърши „Ветровете на зимата“ – шестата книга от поредицата „Песен за огън и лед“, в определения срок. Това означава, че няма надежда книгата да излезе преди премиерата на сезон 6 сериала „Игра на тронове“.
В изявлението си Мартин каза на феновете:
„Вие сте разочаровани – и не само вие. Моите редактори и издатели са разочаровани, хората в HBO са разочаровани, моите агенти, чуждестранните ми издатели и преводачите ми са разочаровани…, но няма как някой да е по-разочарован от мен.“
Но това няма да отложи или забави премиерата на сериала по HBO.
Завръщането на Бран Старк
Синът на Едард Старк, осакатен от Джайм Ланистър, защото без да иска го свари в неудобно положение със собствената му сестра, се завръща, след като отсъства през целия пети сезон. И това може да бъде потвърдено със снимка, благодарение на „Ентъртейнмънт уийкли“.
Докато отсъстваше, момчето доста е пораснало. Актьорът Айзък Хемпстед-Райт вече е на 16 и съвсем не прилича на детето от началото сериала. Парализираният от кръста надолу, но надарен с магическа сила Старк, бе забелязан за последно да влиза в подземния дом на мистериозните Деца на гората и да се среща с триокия гарван на Макс фон Сюдов.
Укратяване на сексуално насилие
Гневът на доста зрители по повод някои сцени създава пречки за известни промени при изобразяването на насилие от сексуален характер в сезон 6, съобщава режисьорът Джереми Подесуа.
Пети сезон се прочу скандално с мъчително пресъздадените случаи на изнасилване и оплакванията срещу тях са накарали създателите на сериала да преосмислят подхода си. На среща на „Фокс“ в Австралия Подесуа (режисирал два епизода в сезон 5 и повече в сезон 6) подчерта, че са се вслушали в дебата и са решили да нанесат някои промени.
Рекламният тийзър на сезон 6
40-секундното клипче също се намира на сайта на „Ентъртейнмънт Уийкли“ още от миналия месец, но в него чуваме за първи път новия глас на триокия гарван в изпълнение на ветерана Макс фон Сюдов. Чуваме и гласа на Бран Старк да казва:
„Те нямат идея какво ще се случи.”
Което е не само чудесно рекламно изречение, но напомня, че дори и най-верните фенове могат да останат изненадани от посоката на историята. Изглежда в сериала тя няма да съвпадне с тази в книгата, която още не е написана. Казано накратко: не знаем нищо за сезон 6. Освен, че Бран Старк маже да вижда и в миналото. И точно оттам са всички кадри в 40-секундния клип – само от минали сезони.
Ще гледаме отново Джон Сняг
Това поне също изглежда сигурно – има го в тийзъра, има и самостоятелен постер с окървавеното му лице, има и данни, че е забелязан около снимачните площадки на сезон 6 в Ирландия. Но това не значи, че е жив. Всъщност, има два варианта:
1. Той някакси е жив – все пак, въпреки изобилието от реалистични моменти, „Игри на тронове“ е фентъзи сериал;
2. Той е мъртъв, но във филма има реминисценции през очите на Бран Старк, който вижда и в миналото.
Колкото и да гадаем, сигурното е само това: надали ще научим нещо конкретно преди 4 април.
Всичко по темата „Игра на тронове“
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение