Кристалният микрофон – статуетката, връчвана ежегодно на победителите в „Евровизия“ – бе продаден от тазгодишните победители, украинската хип-хоп група „Калуш Оркестра“ на благотворителен аукцион.
За това съобщи телевизионният водещ, един от организаторите на аукциона, Сергий Притула. Той е и председател на фонда, който оказва помощ на украинските военни. Цената на статуетката се вдигна до 900 хил. долара, които ще бъдат дадени за закупуване на безпилотни самолети PD-2. Собственик на трофея вече е криптообществото WhiteBIT.
Освен кристалния микрофон, на търга беше продадена и розовата шапка на лидера на групата Олег Псюк, с която той излезе на сцената в Торино. Продажната ѝ цена беше 11 милиона украински гривни (около 350 хил. евро).
Сега тече онлайн търг, организиран от танцьора на брейк в групата – Влад Курочка. На търга се разиграва среща със самия него. Началната цена е 300 гривни (10 евро). Аукционът ще завърши на 5 юни, а срещата ще се проведе онлайн. Спечелените средства ще отидат за окомплектоване на 77-и батальон на украинската армия, който се намира в една от горещите точки на военните действия.
Ако не минава и ден, без да ни отворите...
Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение