Този текст е публикуван преди повече от 3 години

Камен Донев с тъжни песни на „Аполония“. Пълна програма

Десетки събития ни канят на фестивал в Созопол от 28 август до 5 септември

Преди да излезе в „Арена Армеец“ със спектакъла си „За сватбите“, Камен Донев ще пее в Созопол. - Камен Донев с тъжни песни на „Аполония“. Пълна програма

Преди да излезе в „Арена Армеец“ със спектакъла си „За сватбите“, Камен Донев ще пее в Созопол.

Камен Донев и тази година ще пее на празниците на изкуствата „Аполония“. На 29 август актьорът излиза на сцената на Амфитеатъра в Созопол с „Тъжни песни“. Публиката ще чуе фолклорна музика в изпълнение на Донев, Ангел Демирев, Петър Миланов, Кирил Добрев, Нели Андреева, Димитър Тишев и др.

Десетки културни събития на пет сцени ще текат в деветте дни на фестивала в края на лятото – от 28 август до 5 септември. В програмата влизат театрални спектакли, музикални рецитали и концерти, както и филмови прожекции – в годината, в която българското кино навършва един век.

Още в деня на откриването на фестивала зрителите ще видят премиерата на „Лив Щайн“ от Нино Хатишвили, копродукция на Фондация „Аполония“ и Малък градски театър „Зад канала“. Със свои представления в Созопол гостуват Народния, Младежкия, Театър „София“ и „Възраждане“.

В специална вечер за моноспектакли публиката ще може да види „Юбилей“ на Мариус Куркински. Христо Мутафчиев и Станимир Гъмов пък излизат в спектакъла „За теб“ на Яна Борисова.

ОПЕРНА ГАЛА с РОЛАНДО ВИЙЯЗОН

В музикалния сегмент от фестивала почитателите на класическата музика ще могат да чуят концерт на клавирното трио Люси Джийл, Александър Сомов и Иван Янъков, както и авторски рецитал на друг пианист – Живко Петров. В Созопол ще се представят още Пламена Мангова, Албена Данаилова, Б.Т.Р., балет „Арабеск“ и ансамбъл „Тракия“.

Водеща тема в програмата е киното и неговата 100-годишнина. На „Аполония“ ще бъдат прожектирани нови заглавия като „Отрова за мишки“ на Константин Буров, „Събирач на трупове“ на Димитър Димитров, „Омбре“ на Захари Паунов, „Жената на моя живот“ – дебютът в киното на джазмена Антони Дончев.

Билетите за събитията вече са в продажби. За трета поредна година организаторите на събитието предлагат и „Златен билет“ – срещу 360 лева зрителите могат да си осигурят достъп до всяко от събитията в програмата, със запазено място, както и да получат безплатен каталог.

ПЪЛНА ПРОГРАМА НА ФЕСТИВАЛА „АПОЛОНИЯ“

28 август

19,00 часа

Археологически музей

Камерен концерт на Зорница Иларионова (цигулка) и Асен Танчев (пиано)

20,30 часа

Амфитеатър „Аполония“

Сюита „Музиката в българското кино“

„Урок“ на режисьорите Кристина Грозева и Петър Вълчанов

29 август

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„Лив Щайн“ от Нино Харатишвили (режисьор Кирис Шарков)

19,00 часа

Археологически музей

Рецитал на Пламена Мангова (пиано)

21,00 часа

Амфитеатър Аполония

„Тъжни песни“ – концерт-спектакъл на Камен Донев и Ангел Демирев (китара), с участието на Петър Миланов, Кирил Добрев, Нели Андреева, Димитър Тишев и др.

23,00

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на филма „Събирач на трупове“ (режисьор Димитър Димитров), с участието на Теодора Духовникова, Михаил Билалов, Лидия Инджова, Стефан Щерев, Стоян Радев и др.

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт на Tri O Five и Прея

30 август

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„Къщата на гнева“ – театрален спектакъл на камерен театър „Възраждане“ и режисьора Диана Добрева по „Домът на Бернарда Алба“ на Федерико Гарсия Лорка

19,00 часа

Археологически музей

Вокален концерт на Юлиан Константинов (бас) и Ивайло Иванов (пиано)

21 часа

Амфитеатър Аполония

Концерт на Рут Колева и Карандила Брас бенд

23,00 часа

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на филма „Жената на моя живот“ (реж. – Антоний Дончев, в ролите Виолета Марковска, Суран Ибрахим, Оля Ал Ахмед и др.)

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт на Хуан Гарсия-Ерерос (контрабас/китара), Роберто Кинтеро (перкусии), Стоян Янкулов (барабани), Марко Чрнчич (киборд), Марсио Тубино (саксофони), Херберт Майер (хармоника) и Алехандра Мария (цигулка)

31 август

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„Семеен албум“ – театрално представление на Младежки театър „Николай Бинев“ и режисьора Малин Кръстев, в ролите – Владимир Пенев, Герасим Георгиев – Геро и Искра Донова

19,00 часа

Археологически музей

Камерен концерт на Албена Данаилова (цигулка) и Пламена Мангова (пиано)

21 часа

Амфитеатър Аполония

Концерт на дует „Авеню“

23,00 часа

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на филма „Бартер“ на режисьора Атанас Киряков, в ролите – Филип Аврамов, Татяна Лолова, Михаил Мутафов, Антонио Николов, Койна Русева, Калин Вельов, Владимир Пенев, Васил Димитров, Мартина Вачкова

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт в памет на Франк Синатра, в изпълнение на Васил Петров и Ангел Заберски-син

1 септември

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„За теб“ – театрална постановка на театър „Сълза и смях“, по текст на Яна Борисова. Режисьор – Петър Кауков, участват Христо Мутафчиев и Станимир Гъмов

19,00 часа

Археологически музей

Камерен концерт на Йоанна Каменарска (цигулка) и Ирина Георгиева (пиано)

21,00 часа

Амфитеатър Аполония

Балет Арабеск в изпълнение на части от „Лебедово езеро (П. И. Чайковски), „Дон Кихот“ (Рихард Щраус) и „Баядерка“ (Лудвиг Минкус). Хореография – Анна Донева, Боряна Сечанова, Татяна Соколова

23,00 часа

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на филма „Омбре“. Режисьор – Захари Паунов, сценарий – Емил Тонев, в ролите Валери Йорданов, Стефка Янорова, Любомир Бъчваров, Иван Ранков и др.

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт на Теодосий Спасов (кавал), Сандип Батачаря (табла) и Димитър Бодуров (пиано, електроника)

2 септември

19,00 часа

Археологически музей

Камерен концерт на Рада Чомакова (пиано) и Красимира Червенкова (пиано)

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

Моноспектакълът „Пътят към Афродита“ на Столичен куклен театър и Бойка Велкова, със специалното участие на Теодосий Спасов и солисти от балет „Арабеск“

21,00 часа

Амфитеатър Аполония

Концерт БТР & Христо Мутафчиев

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт в памет на Били Холидей, с участието на Мирослава Кацарова, Веселин Веселинов – Еко, Мирослав Турийски, Христо Йоцов, Божидар Василев, Денис Попстоев, Николай Карагеоргиев

23,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

Моноспектакъл „Юбилей“ (по А.П. Чехов) на театър „Открита сцена“ и Мариус Куркунски

3 септември

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„Олд Сейбрук“/„Последният страстен любовник“ – представление на театър „София“ и режисьора Николай Поляков по пиесите на Уди Алън и Нийл Саймън

19,00 часа

Археологически музей

Авторски концерт на пианиста Живко Петров

21,00 часа

Амфитеатър Аполония

Концерт „Акустик Бийтълс“ с участието на Добрил Векилов – Дони (вокал, бас китара, пиано), Коцето Калки (вокал, китара, флейта), Славчо Николов (вокал, китара) и Венко Поромански (барабани)

23,00 часа

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на филма „Вълшебното огледало на Любен Зидаров“ на режисьора Мария Николова

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт на „Сентиментъл Суингърс“

4 септември

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„Театър, любов моя“ – представление на театър „199“, режисьор Касиел Ноа Ашер по пиесата на Валери Петров

19,00 часа

Археологически музей

Камерен концерт на Люси Джийл (цигулка), Александър Сомов (виолончело) и Иван Янъков (пиана)

21,00 часа

Амфитеатър Аполония

Концерт-спектакъл на фолклорен ансамбъл „Тракия“

23,00 часа

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на документалния филм „Животът е безкраен суинг“ на режисьора и сценарист Андре Шандел

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Концерт на „Насекомикс“ и „Великани и джуджета“

5 септември

18,30 часа

Читалище „Отец Паисий“

„Дакота“ – представление на Сатиричен театър „Алеко Константинов“, по пиесата на Жорди Галсеран, режисьор Владимир Пенев, участват Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиян Вергов и Александра Василева

19,00 часа

Археологически музей

Концерт на цигуларите от майсторския клас на Минчо Минчев

20,30 часа

Амфитеатър Аполония

Концерт на Акага и Funky Miracle

23,00 часа

Читалище „Отец Паисий“

Прожекция на филма „Съдилището“ на режисьора Стефан Командарев, в ролите Асен Блатечки, Ованес Торосян, Мики Манойлович, Ина Николова, Васил Василев – Зуека, Параскева Джукелова, Мето Йовановски

23,00 часа

Клуб „Аполония“/Сцена ОББ

Музикален спектакъл на Милица Гладнишка с участието на Васил Спасов, Михаил Йосифов, Борис Таслев и Атанас Попов

27 август – 5 септември

Художествена галерия в Стария град

Изложба на Димитър Киров, Атанас, Хранов, Николай Янакиев, Вълчан Петров, Камен Старчев, Милко Добрев и Светлана Бахчеванова

Ако не минава и ден, без да ни отворите...

Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

Този сайт използва „бисквитки“ с цел анализиране на трафика и измерване на рекламите.

Разбрах