Лорън Санчес, Кейти Пери, американската тв водеща Гейл Кинг и три други жени са пасажерите на следващата мисия на „Blue Origin“, космическата компания на Джеф Безос. Ракетата „New Shepard“ се готви за излитане до ръба на Космоса тази пролет, но точната дата все още не се съобщава, отбелязва Ен Би Си Нюз.
Изцяло женският състав на полета се състои от Санчес, партньорката на Джеф Безос; Кинг, едната половина от водещата двойка на сутрешното предаване на Си Би Ес; попзвездата Кейти Пери; Айша Боу, бивш учен от НАСА; Аманда Нуен, активистка и изследовател по космонавтика, и Кериан Флин, филмова продуцентка.
Това ще бъде 11-и полет на „New Shepard“ с хора на борда. Мисиите са кратки, провеждат се напълно автономно без пилот и траят около 11 минути. Достига се височина от малко над 100 километра от земната повърхност, границата между Земята и Космоса, където вече се усеща безтегловност. След няколко минути „на ръба на Космоса“ започва спускането надолу, забавяно от три огромни парашута.
В миналото до ръба на Космоса летяха самият Джеф Безос, актьорът Уилям Шатнър от „Стар Трек“ и Лора Шепърд Чърчли, дъщеря на първия американец в Космоса Алън Шепърд. Тъкмо неговото име носи и ракетата на „Blue Origin“.
Изцяло женската мисия е била организирана от Лорън Санчес, като не се уточнява дали пасажерите са платили за услугата. Билети до ръба на Космоса се предлагат на сайта на „Blue Origin“, като за официалната сума се отправя запитване, но според Ен Би Си Нюз става дума за 6-цифрена сума. Само за да се започне процеса по запазване на място на ракетата, трябва да се внесе депозит от 150 хил. долара.
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN)
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение