Четири жалби за сексуално насилие са били подадени срещу Кевин Спейси, потвърдиха от британската прокуратура, цитирани от Би Би Си. Обвиненията срещу актьора засягат случаи от 2005-а до 2013 г., три от тях са се случили в Лондон между 2005-а и 2008 г. и един в Глостър от 2013 г., твърдят обвинителите.
След полицейско разследване прокуратурата е „отправила криминални обвинения срещу Кевин Спейси за четири случая за сексуално насилие срещу трима мъже“, твърдят от обвинението.
Срещу Спейси е внесено още и обвинение за сексуална активност без съгласието на партньора, съобщава „Гардиън“.
„Британската прокуратура напомня, че съдебното производство срещу господин Спейси е в ход и той има право на справедлив съдебен процес“, заяви говорителката на институцията, цитирана от британските медии.
Спейси е двукратен носител на „Оскар“, бил е директор на театър „Олд Вик“ в Лондон и участваше в главната роля в сериала „Къща от карти“, когато кариерата му приключи след първите твърдения за сексуално насилие срещу него.
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение