Liudmil Grigor Baner

В „Площад Славейков“ пишат хора, а не изкуствен интелект.

Максим Генчев търси 150 литра фалшива кръв за „Караджата”

Сравнява себе си с Акира Куросава

В „Дякон Левски“ и „Ботев“ Генчев използваше фалшивата кръв по-пестеливо. Снимка: Стопкадър от „Дякон Левски“ - Максим Генчев търси 150 литра фалшива кръв за „Караджата”

В „Дякон Левски“ и „Ботев“ Генчев използваше фалшивата кръв по-пестеливо. Снимка: Стопкадър от „Дякон Левски“

Дарение от 150 литра реквизитна кръв търси режисьорът Максим Генчев за филма си „Свободата иска Караджата“, съобщи самият той във Фейсбук.

Реквизитът е необходим, защото според заявлението на Генчев:

В „Свободата иска Караджата” ще ври от кръв! Без метафори, без сантимент и милост, безсърдечно клане ще бъде!“

След забележка от негов последовател, че внушението не трябва да доминира, Генчев уточнява, че за да работи по тази „рецепта за кино“, трябва да има бюджет от 5 милиона:

„За да покажа гнева на Сабри паша, опожарил 226 села и градчета, и подложил на геноцит над 350 000 роби, понеже един българин е освободил от харема му любимата си… но с моя нищожен бюджетец мога да си позволя 150 литра реквизитна кръв, и ако остане някой лев, ще покажа не само корава ръка, стиснала пищовна сабя, но и самия КАРАДЖАТА, с неговото израстване от прост пазач на говеда до нечут национален герой, дал живота си кербан за свободата…“

Режисьорът на екшън филми за националните герои съжалява, че досега е проявявал „уважение към зрителя, вярвайки в неговата техническа и мисловна грамотност“. Затова е сменил тактиката при планирането на „Караджата“:

Ще разкажа седемте му битки от няколко различни гледни точки, като една от тях ще бъде решаваща – ДНЕШНАТА, тъй като България продължава да бъде поробена от изповедниците на „евроатлантически ценности“ – местните изедници – чорбаджиите паразити!“

За неуспеха на филмите си Генчев както обикновено обвинява критиците:

Тоест, „старата ми грешка“, е не повече от това, че надцених грамотната интелигентност на подведените от соросоидните паразити „кинокритици“, чиито бесни езици изкочиха от гръкляните им, с формата на папионки и кърпи за храните, от зор индиректно да заличат самите национални герои, стоварвайки вина върху мен“.

Режисьорът на филмите „Дякон Левски“ и „Ботев“ сравнява себе си с Акира Куросава, който бил „изолиран“ заради филма си „Седемте самураи“, защото в него възпял „забранените от САЩ в Япония национални герои“. Освен това смята, че е открил патриотична загадка в „Седемте самураи“:

В „Самураите“ има една гледна точка – спасители, чиято кулминация са мечовите в защита живота на страдалци, но на мен, като режисьор, ми е интересна неизследваната тема – какво са търсили шепа разбойници, с рога на шлемовете си, които Куросава нарича „бугари“ в Япония през 18-и век?!“.

За да бъдем още по-добри...

За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg