Мария Бакалова никога не е заявявала, че Доналд Тръмп е един от най-злите хора на нашия век, се казва в позиция на актрисата, разпространена до медиите, получена и в „Площад Славейков“. Твърдението, появило се в заглавие на интервюто на Бакалова за британския „Гардиън“, все пак е било изречено, но по адрес на адвоката Рой Кон, считан за ментор на Тръмп в бизнеса и живота. Кон умира през 1986 г.
„Заглавието, което се появи в „The Guardian“ (UK) по повод на интервю, дадено от Мария Бакалова, която играе ролята на Ивана Тръмп във филма „Стажантът“, е плод на въображението на журналиста Емин Санер и не отговаря на истината“, се казва в прессъобщението до медиите.
Екипът на актрисата се е свързал с британското издание, за да предостави запис от разговора, и текстът е бил коригиран. Поместен е и правилният цитат:
„Във филма Тръмп (изигран от Себастиан Стан) е амбициозен, но леко непохватен и в сянката на баща си. След това той е наставляван и шлифован от подлия адвокат Рой Кон (изигран великолепно от Джереми Стронг от „Succession“), когото Бакалова описва като „един от най-злите хора на нашия век“.
За самия Тръмп актрисата коментира:
„Когато се вгледаш внимателно в един човек, винаги има добри и лоши черти, решения, взети под влиянието на различни обстоятелства или на хората, с които си се заобиколил, те променят гледната ти точка. Мисля, че трябва да отстъпим от идеята да превръщаме хората в идоли или демони, защото те са комплексни“.
Заглавието на „Гардиън“ с грешния цитат за Тръмп излезе и в редица български медии по-рано през деня, включително и в „Площад Славейков“.
„Надяваме се, че това хвърля достатъчно светлина върху случая и в България – завършват от екипа на Бакалова. – Това още веднъж показва, че журналистите и медиите носят голяма отговорност пред обществото и всеки цитат, факт или теза трябва да бъдат проверявани за достоверност.“
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение