Китайска стартъп компания разработи машина за целувки, която установява връзка между двама партньори на далечни разстояние, предава „Ройтерс“. Всеки от двамата получава по една машина със сензори за движение, вградени в силиконови устни, и движенията на единия автоматично се предават на другия.
Машината, наречена „Муа“ като звука на хората, който хората издават, когато пращат целувка от разстояние, може също така да улавя звук и леко се затопля при целувка, за да направи преживяването още по-автентично, обясняват от пекинската компания „Siweifushe“.
Това е първият проект в инвентара на фирмата и ще се предлага на пазара на цена от около 38 долара. Само две седмици след пускането на пазара, „Муа“ е изпратена до 3 хил. клиенти, а в компанията са получени поръчки за около 20 хил. бройки.
Chinese Startup Invents Kissing Machine for Long-Distance Lovers Inspired by Lengthy Lockdowns
The ‘MUA’ kissing machine also captures and replays sound and warms up slightly during kissing, making the experience more authentic.https://t.co/oHAg5D5pJH pic.twitter.com/zIo4IYGXeN
— Erkan Guntore (@erkanguntore) March 23, 2023
Изобретението е вдъхновено от изолацията, наложила се по време на пандемичните локдауни. Ковид-19 силно порази Китай и по време на най-тежките ограничения, продължили с месеци, властите забраняваха на гражданите дори да напускат домовете си.
„По това време бях във връзка, но не можех да се срещам с приятелката си“, казва изобретателят на машината, тогава студент в Пекинската филмова академия.
Дистанцията по време на Ковид вдъхновява и дипломната му работа за липсата на физически контакт по време на видеоразговори.
„Муа“ се използва само с мобилно приложение, двамата партньори трябва да го изтеглят, за да свържат машините си. Когато единият от тях целуне машината, тя предава чувството на другата машина.
Машината получава смесени отзиви онлайн и докато някои я определят като „топъл биберон“ и казват, че това е заздравило връзката им, други казват, че се чувстват неловко, използвайки я. Най-честите оплаквания са свързани с липсата на език.
Това не е първата машина за целувки от разстояние – екип изследователи от Университета по електро комуникации в Токио разработи „машина за предаване на целувки“ през 2011 г., а през 2016 г. „Imagineering Institute“ се похвали със своя „Kissinger“ (от kiss – целувка).
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение