Софийска филхармония МЕГАБОРД

В „Площад Славейков“ пишат хора, а не изкуствен интелект.

Мечки, глобуси и бафти на лов за лъвове (снимки)

Съзвездие от знаменити актьори и режисьори на първи прожекции във Венеция

Испанската актриса Пенелопе Крус преди премиерата на „Wasp Network“ - трилър за неколцина шпиони на Фидел Кастро, заловени и съдени за шпионаж в Америка. Снимка: ЕПА/БГНЕС - Мечки, глобуси и бафти на лов за лъвове (снимки)

Испанската актриса Пенелопе Крус преди премиерата на „Wasp Network“ - трилър за неколцина шпиони на Фидел Кастро, заловени и съдени за шпионаж в Америка. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Голямото кино и тази седмица е във Венеция – ако не на екрана, поне на червения килим. Разхождат се оскарови актьори, носители на златни „глобуси“, „мечки“, „бафти“… на път към поредното признание или просто да се порадват на хубавата атмосфера сред колеги във Венеция, а някои от нетърпение да видят първи филмите, които ще триумфират или ще се провалят.

В последните дни Венеция посрещна Пенелопе Крус, която има роля в „Wasp Network“ на режисьора на Оливие Асаяс; Крус играе и в новия филм на Алмодовар „Болка и величие“, който няма да бъде показан на фестивала, но режисьорът получи „Златен лъв“ за цялостно творчество. Същата статуетка бе присъдена и на голямата британска актриса Джули Андрюс.

На форума във венецианската лагуна са още актьорите от „Перачката на кинти“ Мерил Стрийп и Гари Олдман, заедно с режисьора на филма Стивън Содърбърг.

Голямата френска актриса Изабел Юпер е просто гостенка на събитието „Снимане в Италия“. Истерия предизвика появата на Джъд Лоу – дошъл за премиерата на два епизода на мини сериала „Новият папа“.

Вижте още: ДЖЪД ЛОУ, ПАПА САМО ПО САЛФЕТКА

Феновете приветстваха и Джоел Еджъртън, който има роля в „Кралят“ с Тимоти Шаламе.

Фестивалът във Венеция продължава до 7 септември.

Най-бляскавите актьори от последните дни във Венеция:

Мерил Стрийп. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гари Олдман. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Джъд Лоу. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Режисьорът Паоло Сорентино. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Джон Малкович. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Режисьорът Тери Гилиъм. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Изабел Юпер. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Джоел Еджъртън. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Актьорът Едгар Рамирес целува националния флаг на Венецуела на червения килим. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Джули Андрюс. Снимка: ЕПА/БГНЕС

За да бъдем още по-добри...

За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

kapatovo.bg