Шоуменът Слави Трифонов отправи покана към някои политици да му гостуват в шоуто. Поканените, премиерът Борисов, прокурорът Цацаров, омбудсманката Мая, веднага се навиха – сякаш само това са чакали.
Единствен президентът Радев не прие. Засега. С което прояви повече интелигентност от другите. Който и да го е посъветвал – личният му секретар, пиарите му или направо Деси (бивша секретарка на Слави Трифонов), съветът е правилен. Че какво място има един сериозен политик сред чалгата и лошия вкус, покрай Шишо Бакшишо, Гацо Бацов и прочие герои, родени от велика сценарна мъдрост?
Политиците, особено преди избори, се изкушават да идат при Слави, но това гостуване им носи повече черни точки. Няма и как да е, щом са отишли в едно предаване, което изобилства от „червени точки”. Заради тия „червени точки” СЕМ отдавна трябваше да скъса от глоби предаването. Защото то не е само вечерно шоу, повтарят го и на обяд. Тогава циничният му хумор е достъпен за всички възрасти.
На това ли разчитат политиците: че покрай вулгарностите и чалгата ще си вдигнат рейтинга?
Навремето Иван Костов и Надежда Михайлова гостуваха при Слави – тотално загубиха на изборите. Спечели единствено Симеон Втори, който отказа участие. Не е лошо днешните политици да се поучат от неговия пример – и да не бъркат политиката с шоуто, популизма с популярността и простотията с добрия вкус.
Източник: „Стършел“
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение