Барак Обама бе наречен „маймуна“ от официален говорител на севернокорейската информационна агенция, съобщава АП. Държавният глава на САЩ бе обвинен, че именно той стои зад решението на „Сони пикчърс“ да пусне в интернет комедията „Убийствено интервю“, която разказва за хипотетично убийство на лидера на КНДР Ким Чен-ун.
„Думите и делата на Обама винаги са безразсъдни като на маймуна в тропическа гора“, гласи изявлението на неназован говорител на севернокорейската агенция. Той обвини Вашингтон и за периодичните прекъсвания на интернет мрежата в КНДР.
Северна Корея отрича участие в кибератаката в сървърите на „Сони пикчърс“, довела до изтичане на кореспонденция между продуцентите на компанията. От същите хакери дойде терористичната заплаха до собственици на киносалони в Щатите, довела до свалянето на филма от премиера. Президентът Обама обаче разкритикува това решение и лентата бе пусната в някои американски кина точно на Коледа, както и в интернет.
От севернокорейската информационна агенция заявяват, че филмът е резултат от враждебната политика на САЩ към Северна Корея и заплашват Щатите с последствия.
До събота от Белия дом все още не бяха излезли с реакция.
Ако не минава и ден, без да ни отворите...
Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение