Внезапната смърт на дребният човек (158 см), който стана гигантска фигура в музиката, с 100 милиона продадени албума в безпрецедентно богатата си и непредвидима кариера, предизвика силен емоционален отклик не само в музикалния свят.
Президентът Барак Обама, който научи тъжната вест в самолета си на път от Саудитска Арабия за Лондон, заяви:
„Малцина артисти са променили звука и траекторията на популярната музика по-отчетливо или са докоснали толкова много хора с таланта си. Като един от най-надарените и плодовити музиканти на нашето време, Принс направи и двете.”
Вижте още: И ВСЕ ПАК ОСТАНА БЕЗСМЪРТЕН
Американската космическа агенция НАСА публикува в Туитър снимка на „пурпурна мъглявина, в чест на Принс”.
Тялото на изпълнителя, чиято смърт оставя празнота в поне четири жанра – R&B, рок, фънк и поп, ще бъде аутопсирано днес. Той бе намерен колабирал в асансьора в имението си край Минеаполис, където се намира и неговото студио. В запис на обаждане до службата за спешна помощ от 9,43, побликуван днес, неидентифициран мъжки глас твърди, че той е мъртъв и потвърждава:
„Да, това е Принс.“
Артистът е бил обявен официално за мъртъв при пристигането на медицинския екип в 10,07 сутринта в четвъртък.
Засега причините за смъртта му не са ясни, въпреки че миналата седмица музикантът е постъпил по спешност за кратко в болница, докато се възстановявал от прекаран грип. Още същия ден от пресслужбата му съобщиха, че Принс вече се чувства добре и си почива у дома в Пейсли парк. Преди само пет дни певецът се появи танцово парти в имението и каза на гостите: „Просто изчакайте няколко дни, преди да си кажете молитвите“.
Вижте още: СМЪРТТА НЕ ИМ ОТИВА
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение