Още жени отправиха обвинения в изнасилване и секстормоз срещу Нийл Геймън. В статия за „New York Magazine“ осем жени разказват с подробности за срещите си с писателя, четири от тях вече са споделяли преживяванията си за „Tortoise Media“, които през лятото на миналата година първи съобщиха за проблемното поведение.
Предишния път обвинителките се представиха само с първите си имена или използваха псевдоними. Сега историите им се потвърждават от друго голямо издание, отбелязва „Варайъти“.
Една от осемте жени, застанали пред „New York Magazine“, е Скарлет Павлович. Пред „Tortoise Media“ тя разказва, че е на 22, когато става детегледачка в дома на Геймън в Нова Зеландия. Павлович поддържа отношения с писателя, но твърди че многократно била подлагана на секстормоз и активности извън зоната си на комфорт. Това продължило през целия ú ангажимент с 5-годишното му дете, включително се описва шокиращ случай, в който Геймън се отдал на сексуален акт, докато синът му бил в същата стая и през това време дори му говорел.
Павлович признава, че дори след това продължава да поддържа контакт с писателя и в един от разговорите им го уверява, че всичко е било по взаимно съгласие. Накрая тя се съгласява да подпише споразумение за поверителност и получава 9200 долара за мълчанието си. През януари 2023 г. тя подава сигнал в полицията за сексуално насилие, но „случаят вече е затворен“, казват от там.
Всички осем обвинителки разказват, че Геймън искал от тях да го наричат „господарю“. Настоявал някои от тях да участват в БДСМ активности, без те да са давали предварителното си съгласие за това. Друга обвинителка също е подписала споразумение за мълчанието си, за което получава 300 хил. долара. Тя била ангажирана като уредник на дома му в Ню Йорк, но понякога поемала и ангажиментите на детегледачка. Тя описва една от притеснителните си случки с писателя: споделя, че веднъж заспива, докато чете книжки на сина му, и когато писателят се връща, той ляга в детското легло и поставя нейната ръка върху пениса си. Тя веднага се отдръпва, отказвайки авансите му.
„Той нямаше никакви граници – споделя обвинителката. – Помня, че си мислех, че у него има нещо много сбъркано.“
С името си застава и друга жена – Кендра Стаут. Тя е на 18, когато среща Геймън при среща на писателя с почитатели във Флорида. Три години по-късно връзката им прераства в интимна, но през 2007 г. той я изнасилва, след като тя му отказва заради възпаление на пикочните пътища. Случаят е описан в сигнал до полицията, внесен през октомври миналата година.
Друго момиче, Катрин Кендал, среща писателя през 2012 г. Той направил неуспешен опит да я изнасили и по-късно Геймън плаща 60 хил. долара за терапията ú при психотерапевт.
Срещу Геймън все още няма повдигнато съдебно обвинение. Историите около личността му обаче доведоха до пауза в кариерата му и попречиха на редица проекти по негови творби. Сред най-популярните от тях е „Добри поличби“ – сериалът на „Амазон“ бе на прага на снимките на третия си сезон, но Геймън се оттегли като продуцент. Сега, вместо с няколко епизода, продукцията ще завърши с един 90-минутен. Междувременно „Дисни“ спря филмовата продукция „The Graveyard Book“, а „Нетфликс“ се отказа да продължи сериала „Dead Boy Detectives“. Вторият сезон на „Sandman“ обаче ще тръгне в каталога още тази година, твърдят източници.
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение