Софийска филхармония МЕГАБОРД

Този текст е публикуван преди повече от 9 месеца

Притеснениятa нa Мъск, зaрaди които спря временно сделкaтa за Туитър

Бизнесменът смята, че компанията крие реалния процент нa фалшивите профили

Илон Мъск потвърди намеренията си да купи Туитър, но според някои анализатори бизнесменът търси начин да свали цената на сделката. Снимка: ЕПА/БГНЕС - Притеснениятa нa Мъск, зaрaди които спря временно сделкaтa за Туитър

Илон Мъск потвърди намеренията си да купи Туитър, но според някои анализатори бизнесменът търси начин да свали цената на сделката. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Съмненията на Илон Мъск, че фалшивите акаунти в Туитър са по-малко от 5%, както и временното спиране на сделката по придобиването на социалната мрежа, предизвикаха реакция от компанията, съобщава Би Би Си. В поредица от туитове главният изпълнителен директор Парадж Агравал защити данните, заявени пред Мъск, но все пак уточни, че точният процент на спам акаунтите е на практика невъзможен за изчисление.

Борбата срещу фалшивите профили се води всеки ден, допълни Агравал, като изтъкна, че компанията блокира по около половин милион акаунти на ден, а всяка седмица заключва милиони други след неуспешен опит да се верифицират с телефонен номер или по друг от установените начини. Описвайки методологията на изчисленията, директорът на Туитър потвърди, че е уверен в данните, представени пред Мъск – фалшивите акаунти в социалната мрежа са под 5%.

Тази информация е невярна и цифрата е около четири пъти по-висока, смята Мъск, който се готви да купи компанията срещу 44 млрд. долара. В края на миналата седмица той заяви, че сделката е временно поставена на пауза, докато от Туитър не му представят по-детайлна информация за истинското състояние на фалшивите профили.

Според анализатори обаче не това притеснява Мъск – бизнесменът иска да се откаже от покупката, без да се налага да изплаща солените неустойки, или поне да свали цената на компанията, пише Би Би Си. Тези намерения той потвърди и на конференция, на която заяви, че договарянето на сделка на по-ниска цена „не е изключено“.

По-късно Мъск все пак уточни, че все още е решен на покупката, намеренията му бяха потвърдени и от Брет Тейлър от борда на Туитър. Според коментатори обаче стоковата борса вече изглежда по много по-различен начин и една акция в компанията днес струва под 38 долара, много по-малко от предложените от Мъск 54 долара, отбелязва Би Би Си. Други твърдят, че спадът нa стойността на акциите на „Тесла“ – основната компания, която ще финансира купуването на Туитър – е изплашил Мъск.

Подозрително се разглежда и готовността на Мъск да продаде част от акциите си в космическата компания „Спейс Екс“, което според различни източници също ще допринесе за финансирането на сделката.

Документи Живопис след фотографията в България през 70-те и 80-те години на 20-ти век 2 март – 4 юни 2023

Ако не минава и ден, без да ни отворите...

Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

kapatovo.bg

Този сайт използва „бисквитки“ с цел анализиране на трафика и измерване на рекламите.

Разбрах