vaklushbooks

В „Площад Славейков“ пишат хора, а не изкуствен интелект.

Радостта от играта на Робин Уилямс запечатана на 600 км неизползвана филмова лента

Крис Кълъмбъс замисля документален филм с импровизациите на актьора от „Мисис Даутфайър“

Робин Уилямс на събитието USO World Gala, което отдава почит на войниците от армията на САЩ, през 2008 г. във Вашингтон. Снимка: Chad J. McNeeley, U.S. Navy/Уикипедия - Радостта от играта на Робин Уилямс запечатана на 600 км неизползвана филмова лента

Робин Уилямс на събитието USO World Gala, което отдава почит на войниците от армията на САЩ, през 2008 г. във Вашингтон. Снимка: Chad J. McNeeley, U.S. Navy/Уикипедия

Робин Уилямс е импровизирал толкова много по време на снимките на „Мисис Даутфайър“, че са останали 600 км неизползвана филмова лента, разказва в интервю за „Бизнес инсайдър“ режисьорът на филма Крис Кълъмбъс.

Преди началото на снимките той дойде при мен и попита: „Ей, шефе, нали нямаш нищо против да действаме така – снимаме 3-4 дубъла по сценарий, а после аз се отварям?“. Така поиска разрешение да импровизира. Така и снимахме – първо дубли по сценарий, а после идваше фантазията на Робин“, разказва режисьорът.

Снимачният екип е държал непрекъснато включени четири камери, за да заснеме не само импровизациите на Робин Уилямс, но и реакциите на другите актьори при изпълненията му. В сценария влизали абсолютно непредвидени сцени.

„Ако това се случваше днес, щяхме да продължаваме до безкрай – разказва Кълъмбъс. – Но тогава снимахме на лента, а не на видео и няколко пъти се наложи да спрем Робин, защото ни свършваше филмовата лента.

В момента цялата неизползвана филмова лента се съхранява в 972 кутии в складовете на „Туентът сенчъри студиос“. От тях Кълъмбъс възнамерява да монтира документален филм, който ще покаже не само как е бил заснет „Мисис Даутфайър“, но и как е работел Робин Уилямс на снимачната площадка по принцип. Актьорът сложи край на живота си през 2014 г.

В интервюто Кълъмбъс разказва още интересни неща от кухнята на снимачния процес на филма. Според него първо е намерен „гласът“ на преоблечената бавачка. Робин Уилямс е изпробвал няколко възможности и за 10 минути е стигнал до точното звучене.

Кълъмбъс разказва и за най-интересните импровизационни моменти:

Когато Робин, играещ госпожа Даутфайър, изпусна зъбите си в напитката си в ресторанта, на екрана се вижда радостта му, той почти се усмихва на себе си, че е измислил този номер“.

За да бъдем още по-добри...

За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

ДС