Шон Пен се оплака от „скудоумната политика срещу човешкото въображение“, заради която вече не може да играе гей персонажи във филми. В интервю за „Ню Йорк Таймс“ актьорът си припомня участието си в „Милк“ от 2008 г., биографичната драма за гей активиста Харви Милк, която му носи втори „Оскар“ за най-добра мъжка роля.
Попитан дали в настоящия политически климат отново би имал възможността да изиграе подобен герой, Пен отговаря отрицателно:
„Милк“ е последният път, в който си прекарах добре на филмовата площадка – споделя той, цитиран от „Гардиън“. – Във времена като тези, ролята нямаше да може да се случи. Сега живеем във време на огромно преувеличение. Това е скудоумна политика срещу човешкото въображение.“
Режисиран от Гюс ван Сант, „Милк“ разказва за първия открит хомосексуален политик на изборна държавна длъжност в щата Калифорния като член на общинския съвет на Сан Франциско. След 11 месеца служба Милк е застрелян смъртоносно заедно с кмета на Сан Франциско Джордж Москоне. Извършителят е Дан Уайт, политически противник на Милк.
По-нататък в интервюто си за „Ню Йорк Таймс“ Пен продължава да разсъждава върху емоциите си на снимачната площадка и отново повтаря, че от 15 години не се чувства щастлив по време на работата си.
„Актьорът в главната роля е популярен, плаща му се добре и има лидерска позиция във филма. Трябва да се появяваш със съответната енергия на снимачната площадка и дори да бъдеш бодигард на режисьора в определени случаи – споделя той. – Преструвах се твърде добре и това беше изтощително. Но най-често в главата ми се въртеше: „Кое време е вече? Няма ли да свършваме?“. Мислех, че е време да приключа [с киното], но не знаех как ще плащам сметките за къщата си или ще пътувам свободно, ако спра да снимам.“
Отношението му към работата се променя, когато получава сценария на новия си филм „Daddio“, твърди актьорът. Продукцията е с участието само на двама актьори – Пен и Дакота Джонсън. Разказва за млада жена от Ню Йорк, която се качва в такси на път за летището, но разговорът с шофьора променя драстично живота ú. В САЩ филмът тръгва по големите екрани след броени дни, на 28 юни.
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение