Сюзан Сарандън втрещи публиката на филмовия фестивал в Кан, където получи награда заедно с Джина Дейвис за феминисткия филм „Телма и Луиз“, като обяви, че след пенсионирането си от актьорството се надява да режисира порнофилми. Актрисата, която е и политическа активистка, заяви, че порно индустрията е твърде зависима от мъжката гледна точка – затова смята, че тя самата би могла да изследва по-добре смисъла на секса. 69-годишната днес Сарандън предположи, че ще започне да режисира порнофилми, когато стане на 80, отбелязва „Ню Йорк Таймс“.
„Не съм гледала достатъчно, за да знам какви точно са проблемите – призна актрисата. – Но в по-голямата си част порнографията е брутална и не изглежда доставяща удоволствие от женска гледна точка. Затова ви казвам, че когото спре да ми се играе, искам да права това.“
Сарандън подчерта, че от практиката вече е научила как секс сцените на екрана да изглеждат по-реалистични от женска гледна точка. И даде пример с филма „Гладът“ от 1985 г., в който предложила на режисьора Тони Скот редакция на своята любовна сцена с актрисата Катрин Деньов.
„Това беше първият филм на Тони Скот и аз се намесих в сценария – разказа Сарандън. – В него беше написано, че героинята ми е пияна – и аз му казах: „Сериозно? Смяташ, че някой трябва да е пиян, за да си легне с Катрин Деньов? Не мисля така. Няма ли да е много по-интересно, ако е доброволно?“
Сексът, продължи актрисата, е най-интересен, когато се фокусира върху „първото докосване и първата целувка“.
По-рано през седмицата, Сарандън отново привлече вниманието на медиите с коментара си за Уди Алън и твърденията за сексуално насилие.
За да бъдем още по-добри...
За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!
Банковата ни сметка (в лева/BGN) С карта през ePay.bg
Площад Славейков ЕООД
IBAN: BG98UBBS80021093830440
BIC: UBBSBGSF
Банка: ОББ
Основание: Дарение