Софийска филхармония МЕГАБОРД

В „Площад Славейков“ пишат хора, а не изкуствен интелект.

Титлата Почетен гражданин за Кольо К. е цинизъм, твърди синът му

Кольо Карамфилов (1963-2014) - Титлата Почетен гражданин за Кольо К. е цинизъм, твърди синът му

Кольо Карамфилов (1963-2014)

Росен Карамфилов – синът на художника Кольо Карамфилов, обяви за цинизъм титлата „Почетен гражданин на Пловдив“, присъдена посмъртно на баща му. Графикът почина през месец януари тази година.

„Днес официално признаха баща ми за почетен гражданин на Пловдив, – написа Росен Карамфилов във фейсбук. – Не отидох на церемонията, защото съм наясно що за цинизъм е това. Знам, че той би направил същото. Още нещо – медиите, ако ме чуват – К.К. си отиде на 12.01, а не на 11-и“.

Предложението за Кольо К. бе внесено за гласуване на днешната сесия на пловдивската община от кмета Иван Тотев. Идеята е на фондация „Торос Вит“ и група граждани на града под тепетата.

За да бъдем още по-добри...

За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

ДС