Софийска филхармония МЕГАБОРД

Този текст е публикуван преди повече от 9 месеца

Том Ханкс: Днес не мога да играя гей и така е правилно

„Филаделфия“ и „Форест Гъмп“ са филми на времето си и не биха били заснети по същия начин днес, заяви актьорът

Том Ханкс на премиерата на „Елвис“ в Кан. Снимка: ЕПА/БГНЕС - Том Ханкс: Днес не мога да играя гей и така е правилно

Том Ханкс на премиерата на „Елвис“ в Кан. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Том Ханкс не би могъл да изиграе главната роля във „Филаделфия“ днес, твърди актьорът в интервю за „Ню Йорк Таймс“. Във филма, за който Ханкс печели „Оскар“ за главна мъжка роля, той играе гей мъж, умиращ от СПИН.

И „Филаделфия“, и „Форест Гъмп“, за който също е носител на статуетка, „са филми на времето си, които не биха били заснети днес“, споделя актьорът по повод новия си филм „Елвис“.

„Нека разсъждаваме над въпроса „Може ли днес хетеросексуален мъж да направи това, което аз направих във „Филаделфия“?. Не и така е правилно – коментира Ханкс. – Целият смисъл на „Филаделфия“ е, че човек не бива да се страхува. Една от причините хората да не се страхуват от този филм, е че аз играех гей мъж. Но вече сме над това и не мисля, че хората биха приели липсата на автентичност, когато един хетеросексуален мъж играе гей. Това не е престъпление, не е нещо, за което да се оплакваме, когато някой каже, че трябва да искаме повече от киното в съвременното царство на автентичността. Нали не звуча назидателно? Нямам такова намерение.“

Твърдението на Ханкс обаче бе посрещнато с известен скептицизъм онлайн, като някои коментатори изтъкнаха, че през 2021 г. Юън Макгрегър спечели „Еми“ за ролята си на модния дизайнер Рой Халстън в минисериала „Халстън“. Междувременно Тимоти Шаламе и Арми Хамър бяха признати за майсторството си в „Назови ме с твоето име“, добре бяха приети и ролите на Сърша Ронан и Кейт Уинслет в „Амонит“.

Подобни на Ханкс съмнения за работата си е изразявал и Еди Редмейн, който е споделял, че съжалява за ролята си на трансжена в „Датчанката“ и не би го направил в съвремието.

Документи Живопис след фотографията в България през 70-те и 80-те години на 20-ти век 2 март – 4 юни 2023

Ако не минава и ден, без да ни отворите...

Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

Избрано

Хайде и утре

Bookshop 728×90

Този сайт използва „бисквитки“ с цел анализиране на трафика и измерване на рекламите.

Разбрах