Найден Тодоров и Камий Тома

Този текст е публикуван преди повече от 3 години

Вижте номинациите за „Аскеер 2014“

Изгряваща звезда: Бойко Кръстанов, Елена Телбис, Христо Ушев

Шефът на "Аскеерите" Милен Миланов обявява номинациите. - Вижте номинациите за „Аскеер 2014“

Шефът на "Аскеерите" Милен Миланов обявява номинациите.

Номинации „Аскеер 2014“

Изгряваща звезда

Бойко Кръстанов за ролята на Гичо във „Възвишение” от Милен Русков, драматизация Иван Добчев и Александър Секулов, постановка Иван Добчев, Драматичен театър „Николай О. Масалитинов” – Пловдив

Елена Телбис за ролята на Изи в „Заешка дупка” от Дейвид Линзи-Абер, постановка Ивайло Христов, Театър 199 „Валентин Стойчев“

ОПЕРНА ГАЛА с РОЛАНДО ВИЙЯЗОН

Христо Ушев за ролята на Робин в „Робин” от Анна Топалджикова, постановка Тея Сугарева, копродукция на Сдружение „Антракт” и Камерен театър „Възраждане” и за ролята си в „Welkome America” от Матей Вишнек, постановка Тея Сугарева, Театър „София”

Второстепенна мъжка роля

Александър Кадиев за ролята на Клеант в „Скъперникът” от Жан Батист Молиер, постановка Лилия Абаджиева, и за ролята на Бузата в „Лодка в гората” от Николай Хайтов, постановка Мариус Куркински, Малък градски театър „Зад канала”

Валери Йорданов за ролята на Хауи в „Заешка дупка” от Дейвид Линзи-Абер, постановка Ивайло Христов, Театър 199 „Валентин Стойчев“

Мартин Гяуров за ролята на Алекс в „Покана за вечеря” от Оля Стоянова, постановка Тея Сугарева, Театър „София”

Второстепенна женска роля

Вяра Табакова за ролята на Немощната старица във „Всичко ни е наред” от Дорота Масловска, постановка Десислава Шпатова, Народен театър „Иван Вазов”

Ирини Жамбонас за ролята на Ирина в „Заминавам” от Алексей Слаповски, постановка Петър Пейков, режисьор Петър Денчев, Малък градски театър „Зад канала”

Мая Бабурска за ролята на Лейтенант Джанет в „Някои го предпочитат” от Били Уайлдър и И.А.Л.Даймънд, постановка Венцислав Асенов, Младежки театър„Николай Бинев“

Сценография

Венелин Шурелов за „Канкун” от Жорди Галсеран, постановка Стилян Петров, Театрално-музикален продуцентски център – Варна, Драматичен театър „Стоян Бъчваров”

Петър Митев за „Дисни трилър” от Филип Ридли, постановка Стайко Мурджев, Драматичен театър „Николай О. Масалитинов” – Пловдив

Юлияна Войкова-Найман за „Ромео и Жулиета” от Уилям Шекспир, постановка Петринел Гочев, Драматичен театър „Рачо Стоянов” – Габрово

Костюми

Васил Абаджиев за „Скъперникът” от Жан Батист Молиер, постановка Лилия Абаджиева, Малък градски театър „Зад канала”

Елица Георгиева за „Фотоапарати” от Пьотр Гладилин, постановка Стилян Петров, Камерен театър „Възраждане”

Юлияна Войкова-Найман за „Ромео и Жулиета” от Уилям Шекспир, постановка Петринел Гочев, Драматичен театър „Рачо Стоянов” – Габрово

Театрална музика

Кирил Дончев за „Някои го предпочитат” от Били Уайлдър и И.А.Л.Даймънд, постановка Венцислав Асенов, Младежки театър „Николай Бинев“

Петър Дундаков за „Дисни трилър” от Филип Ридли, постановка Стайко Мурджев, Драматичен театър „Николай О. Масалитинов” – Пловдив

Петя Диманова за „Канкун” от Жорди Галсеран, постановка Стилян Петров, Театрално-музикален продуцентски център – Варна, Драматичен театър „Стоян Бъчваров”

Водеща мъжка роля

Владимир Пенев за ролята на Арпагон в „Скъперникът” от Жан Батист Молиер, постановка Лилия Абаджиева, Малък градски театър „Зад канала”

Ивайло Христов за ролята на Коулмън Конър в „Самотният Запад” от Мартин Макдона, постановка Владимир Люцканов, Театър 199 „Валентин Стойчев“

Малин Кръстев за ролята на Валийн Конър в „Самотният Запад” от Мартин Макдона, постановка Владимир Люцканов, Театър 199 „Валентин Стойчев“

Водеща женска роля

Александра Василева за ролята на Геше Готфрид в „Свобода в Бремен. Госпожа Геше Готфрид” от Райнер Вернер Фасбиндер, постановка Григор Антонов, Народен театър „Иван Вазов”

Бойка Велкова за ролята на Дора в „Две” от Таня Шахова, постановка Юрий Дачев, Народен театър „Иван Вазов”

Ивана Папазова за ролята на Виктория Глас в „Глас” от Елена Алексиева, постановка Калин Ангелов, Драматичен театър „Николай О. Масалитинов” – Пловдив

Режисура

Петринел Гочев за „Ромео и Жулиета” от Уилям Шекспир, Драматичен театър „Рачо Стоянов” – Габрово

Стефан Москов за „Професия Лъжец” от Сергей Кършигоров, Държавен куклен театър – Варна

Тея Сугарева за „Покана за вечеря” от Оля Стоянова, Театър „София”

Най-добро представление

„Професия Лъжец” от Сергей Кършигоров, постановка Стефан Москов, Държавен куклен театър – Варна

„Ромео и Жулиета” от Уилям Шекспир, постановка Петринел Гочев, Драматичен театър „Рачо Стоянов” – Габрово

„Самотният Запад” от Мартин Макдона, постановка Владимир Люцканов, Театър 199 „Валентин Стойчев“

Драматургия

„Злият принц” от Георги Тенев, Народен театър „Иван Вазов”, постановка Георги Тенев

„Покана за вечеря” от Оля Стоянова, Театър „София”, постановка Тея Сугарева

„Хората от Оз” от Яна Борисова, Театър 199, постановка Галин Стоев

„Аскеер” за цялостен принос

Проф. Надежда Сейкова

Носителите на „Аскеер 2014“ ще бъдат обявени на 24 май от сцената на Театър „Българска армия“

Ако не минава и ден, без да ни отворите...

Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg

ДС

Този сайт използва „бисквитки“ с цел анализиране на трафика и измерване на рекламите.

Разбрах