Софийска филхармония МЕГАБОРД

В „Площад Славейков“ пишат хора, а не изкуствен интелект.

Войната се разгръща в нов трейлър на „Дюн 2“ (видео)

Втората част на научно-фантастичния епос излиза на екран на 1 март 2024 г.

Пясъчните червеи ще се превърнат в ключов елемент във войната на Аракис. Снимка: Стопкадър - Войната се разгръща в нов трейлър на „Дюн 2“ (видео)

Пясъчните червеи ще се превърнат в ключов елемент във войната на Аракис. Снимка: Стопкадър

Нов трейлър на „Дюн 2“ показва мащабите на войната, която предстои да обхване Аракис в предстоящия филм. Както обеща и режисьорът Дени Вилньов в своя скорошна медийна изява, продължението идва с „повече екшън и мускули“.

Втората част ще покаже останалите събития от първата книга „Дюн“ на Франк Хърбърт, които не успяха да се съберат в първата екранизация на Вилньов. Под влиянието на подправката, Пол Атреидски (Тимоти Шаламе) вече често получава видения и кошмари за съдбата си, предсказана от древни пророчества. В опит да балансира очакванията към себе си, но и да върви по собствен път, той повежда армия от фремени, народът на неговата любима Чани. Имат и едно гигантско предимство – пясъчни червеи.

„В теб тече кръвта на дукове и велики династии. Но тук сме равни. Правим всичко за доброто на всички“, казва Чани на Пол.

Виждаме повече и от враговете му – императора Шадам (Кристофър Уокън), готов да потуши въстанието в Аракис с недемократични методи, и „лудия“ Фейд-Рота (Остин Бътлър), чийто талант се крие в убийствата и насилието.

„Не си готов за онова, което следва“, гласи зловещо предупреждение в края, вероятно отправено към Пол.

В актьорския състав ще влязат още Зендая, Ребека Фъргюсън, Джош Бролин, Хавиер Бардем, Флорънс Пю и други. След забавяне заради стачките в Холивуд, премиерата на филма е насрочена за 1 март 2024 г.

За да бъдем още по-добри...

За да бъдем още по-добри и да продължим да бъдем независима медия, не можем да го направим без вас - подкрепете „Площад Славейков“!

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg