Софийска филхармония МЕГАБОРД

Този текст е публикуван преди повече от 3 години

„Котките“ със загуба от поне $70 млн.

Музикалният филм на Том Хупър е от големите боксофис провали на 2019 г.

Външният вид на героите в „Котките“ предизвика недоволството на критиката и публиката. Илюстрация: „Юнивърсъл пикчърс“ - „Котките“ със загуба от поне $70 млн.

Външният вид на героите в „Котките“ предизвика недоволството на критиката и публиката. Илюстрация: „Юнивърсъл пикчърс“

„Котките“, един от филмите на 2019 г. с шумна медийна кампания, се превърна в голям провал за „Юнивърсъл пикчърс“ – с бюджет от 95 млн. долара, печалбата му от дебютния му уикенд по екраните донесе едва 6,62 млн., съобщава „Лос Анджелис Таймс“. Според различни източници, загубата за студиото варира от 70 до 100 млн. долара, което го превръща в едно от най-големите боксофис разочарования на 2019 г., обобщава „Гардиън“.

Новината идва, след като „Юнивърсъл“ тихомълком свалиха от интернет страницата си продукцията на Том Хупър от списъка с предложения за „Оскар“. Междувременно от филма започнаха да се разграничават и самите актьори – Джеймс Кордън, който влиза в една от ролите, сподели, че не е гледал „Котките“, но „чул, че е ужасен“. Преди световната премиера на филма Тейлър Суифт и Дженифър Хъдсън на няколко пъти повториха, че не са гледали филма и просто са се „записали за приключението“.

Вижте още: СВАЛИХА „КОТКИТЕ“ ОТ НОМИНАЦИИТЕ ЗА „ОСКАР“

Провалът в боксофиса най-вероятно е голяма изненада за „Юнивърсъл“, обсъждат киноекспертите – в последните години музикалните филми се превърнаха в източник на приходи за студиата. „Бохемска рапсодия“ спечели $900 млн., „Клетниците“ – $441 млн., а „Най-великият шоумен“ – $435 млн. Подобни успехи в миналото показват, че не жанрът е виновен, а това, че филмът не успява да се хареса на потенциалната си публика, макар че екипът зад продукцията прекара последните часове преди премиерата коригирайки външния вид на персонажите, за да угоди на недоволните. Това усилие не повлия особено на оценките за филма, но пък неуспехът подейства като вдъхновение за някои критици – Питър Брадшоу от „Гардиън“ например построи ревюто си като поема, инспирирана автора на „Котките“ Т. С. Елиът.

КРИТИКАТА ЗА „КОТКИТЕ“: КОТКАСТРОФА!

Документи Живопис след фотографията в България през 70-те и 80-те години на 20-ти век 2 март – 4 юни 2023

Ако не минава и ден, без да ни отворите...

Ако не минава и седмица, без да потърсите „Площад Славейков“ и смятате работата ни за ценна - за вас лично, за културата и за всички нас като общество, подкрепете ни, за да можем да продължим да я вършим. Като независима от никого медия, ние разчитаме само на финансовото съучастие на читатели и рекламодатели.

Банковата ни сметка (в лева/BGN)     С карта през ePay.bg